AVSAR OBASI
*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
01 Aralık 2022, 20:50:06
Günün Atasözü : Bıçak ne kadar keskin olursa olsun, kendi sapını kesemez.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz


Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Amacımız  (Okunma Sayısı 3403 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ÜYE BILGILERI Oba Yönetimi
Avşar Obası Yönetimi
*

Cinsiyeti
Şehir
Kayıt Tarihi 04 Eylül 2006, 14:09:56
Mesaj Sayısı 746
Oba Puanı
804
İletişim
Oba Dışında Oba Dışında
« : 21 Aralık 2005, 18:40:56 »
Cevap Yaz

Kıymetli Avşarlar

Yıllar önce sayıları bir elin parmakları kadar olan Avşar gençlerinin saçtığı tohum, bugün filizlenmeye başlamıştır. Bu filizin büyüyüp kök salması siz değerli dostlarımızın katkılarıyla mümkün olacaktır. Aşk ve heyecanla çıktığımız bu yolda sizlerin de desteği ile mensubu olmaktan şeref duyduğumuz yüce Türk Milleti'ne hizmete devam edeceğiz.

Avşar boyunun tarihçesini araştırmak, yöresel kültürünü derlemek ve Avşar boyuna mensup olan kardeşlerimizi bir araya getirmek için yola çıktığımızda, amacımız Türklüğe hizmet idi. Çünkü Türk Milleti'ne hizmet için önce kendi çevremizden başlanması gerektiğini biliyorduk. Avşarların bu çabası diğer Türk boylarına da örnek teşkil edecek ve onların da uyanmasına vesile olacaktı. Uyanan Türklük, kendi ekmeğini yiyip yine kendisine kurşun sıkanları daha iyi tanıyabilecek ve böylece kanla kurduğu bu vatana bilinçli olarak sahip çıkabilecekti.
 
Bilindiği gibi ülkemiz son yıllarda büyük tehditlerle karşı karşıyadır. Ülkemizin içinde bulunduğu şu kritik günlerde Türk Kültürü'ne, Türk Düşünce hayatına, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmak varlığımızı sürdürmek için hayati önem taşımaktadır. Çeşitli kılıklara girebilme becerisine sahip vatan ve millet düşmanları, buldukları her fırsatta Türklüğümüze saldırmakta, milli kimliğimiz tahrip edici faaliyetlere destek olmaktadırlar. Çeşitli iftira ve yalanlarla milli duruş sergileyen vatanperverleri baskı altına almaya ve susturmaya çalışmaktadırlar. Bunu yaparken de demokrasi, insan hakları, adalet, özgürlük gibi kavramları kullanmaktadırlar. Bunun en son örneğini dergimizin tertip etmiş olduğu "Türk Tarihinde ve Kültüründe Avşarlar" sempozyumundan hemen sonra yaşadık. Sempozyumda yaptığı konuşması nedeniyle Türk Tarih Kurumu başkanı sayın Yusuf Halaçoğlu, resmen Haçlı saldırılarına maruz kalmıştır. "Hepimiz Ermeniyiz" diye sokaklara dökülen zihniyetin, "Evet, siz Ermenisiniz" deyince ortalığı nasıl ayağa kaldırmaya çalıştıklarını ve akıl-izan dinlemeden önüne geleni ırkçılıkla suçlamasını sizlerin takdirine bırakıyoruz.
 
Bu olay göstermiştir ki, bu vatanın sahipleri en az bu ülkeye ihanet edenler kadar cesur ve mücadeleci olmak zorundadır. Avşar boyunun aksakal'ı Mustafa Kafalı hocamızın dediği gibi "Avşarlığımız, Türklüğüme hüccettir. Yani sağlam Türk oluşumuzun bir vesikasıdır. Bir kişi Avşar'ım diyorsa öz be öz Türk olduğunu anlatmaya çalışıyordur. Bu böyle biline". Avşar, Türk demek olduğuna göre "ben Avşar'ım" diyenlerin bu mücadeleden geri durması beklenemez. Öyleyse bizler kendi kimliğimizi yaşayacağız, savunacağız. İncelemekte olduğunuz bu sayfalar, bu düşüncelerin bir ürünüdür.

Saygılarımızla


Avşar Obası Yönetimi
Logged
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2005, Simple Machines

Avşar Obası'nın Tüm Hakları Avşarlara Aittir
XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli! Dilber MC Theme by HarzeM


Google örümceği en son bu tarihte uğradı 21 Şubat 2022, 09:39:02 Bu Sayfa 0.049 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu