AVSAR OBASI
*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. 19 Kasım 2018, 22:58:13
Günün Atasözü : Değirmende doğmuş sıçan gök gürlemesinden korkmaz.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: AVŞAR AÇILIMI  (Okunma Sayısı 478 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ÜYE BILGILERI KARAKURT
ACEMİ ER
*

Cinsiyeti Bay
Yaş 41
Şehir Burdur
Kayıt Tarihi 07 Ekim 2009, 09:45:17
Mesaj Sayısı 4
Oba Puanı
3
İletişim
Oba Dışında Oba Dışında
« : 25 Ekim 2009, 10:38:20 »
Cevap Yaz

Kardaşlarım  imdi  size sölyeleceğim birkaç söz ola ; Çok eski değil 1860 yani 150 yıl önce Avşar milleti oba oba göce zorlandı. Göçmek istemeyenler tartaklandı dövüldü. Osmanlı ile kanlı çarpışmalar oldu. Neden mi sırf çerkezleri veya başka dışardan getirdikleri bu vatana ait olmayanları yerleştirmek için.   Bunu başardılarda... Eskiler hep küfer ederdi bizim elimizden toprakları aldılar Çerkesleri oturtular diye.  Avşar obasına girince anladım düğünlerimiz adetlerimiz yemeklerimiz birebir. Bu site kurucularına burdan çok teşekkür etmek istiyorum.  Herkes ben kürdüm,ermeniyim, ben arabım, ben cerkesim ben falanım filanım diyorda hak talep ediyor. Madem öyle bende Avşarım atalarımdan devlet eliyle haksız alınan toprakları geri istiyorum. Buyurun bakalım. Bu bölücülükte değil hak arama. Biz Avşarlar olarak çok sabırlı insanlarız galiba ..Bu konu hiç yargıya taşındımı bilmiyorum.   

ÜYE BILGILERI Kayhan
ACEMİ ER
*

Cinsiyeti Bay
Yaş 39
Şehir DİYARBAKIR
Kayıt Tarihi 06 Kasım 2010, 21:30:12
Mesaj Sayısı 1
Oba Puanı
0
İletişim
Oba Dışında Oba Dışında
« Yanıtla #1 : 06 Kasım 2010, 21:36:53 »
Cevap Yaz

Avşarlar Devletin asli ve kurucu unsurudur. Yüce Türk Miletinin bir boyudur. Avşarlar adına devletimize karşı söz söylemek doğru değildir.
ÜYE BILGILERI hakan ulu
ACEMİ ER
*

Cinsiyeti Bay
Yaş 33
Şehir ankara
Kayıt Tarihi 28 Ekim 2010, 19:12:51
Mesaj Sayısı 7
Oba Puanı
0
İletişim
Oba Dışında Oba Dışında
« Yanıtla #2 : 07 Kasım 2010, 14:16:53 »
Cevap Yaz

karakurt bey
diyosunuz ki bu bölücülük değil hak arama o zaman bu kürtlerin istekleri de bölücülük değil hak arama
bilerek ya da bilmeyerek onların düşüncelerini destekliyosunuz.
bu avşar açılımı isteğinizi ben çok ilginç ve gülünç buldum.
ÜYE BILGILERI karapolat
UZMAN ÇAVUŞ
*

Cinsiyeti Bay
Yaş 55
Şehir KAYSERİ
Kayıt Tarihi 22 Ekim 2007, 21:43:21
Mesaj Sayısı 158
Oba Puanı
23
İletişim
Oba Dışında Oba Dışında
« Yanıtla #3 : 17 Aralık 2010, 15:26:58 »
Cevap Yaz

Gardaşlar bir avşar olarak benimde bir kaç sözüm olacak bağışlayın. Kürt açılımı ermeni açılımı diyenler bunların türklerden ayrı olduğunu söyleyenler. Avşarlar türkten başka değilki öz türküz. Arkadaşın dediğine açılım denmez. Eski köylerimize eski yaylalarımıza yerleşmek istiyoruz denebilir ama oralara kaç kişi yerleşmek isterki. Oraları isteyecek olanlar oralarda yaşamış anıları hatıraları olan dedelerimiz olabilir onlarda öleli bir asır olmuş. Hadi istedik diyelim. Oradaki insanları nereye yerleştireceksin. Bu talebini hangi mahkeme kabul eder hangi hakim hak verir. Böyle talepler öylesine fantazilerdir.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2005, Simple Machines

Avşar Obası'nın Tüm Hakları Avşarlara Aittir
XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli! Dilber MC Theme by HarzeM

Google örümceği en son bu tarihte uğradı 09 Ekim 2018, 10:39:45 Bu Sayfa 0.112 Saniyede 26 Sorgu ile Oluşturuldu