AVSAR OBASI
*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. 21 Kasım 2018, 08:56:01
Günün Atasözü : Harman tepmek çayır kuşunun (serçe) işi değildir.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Dadaloğlu Şenlik Resimleri [Ağustos 2009]  (Okunma Sayısı 1662 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ÜYE BILGILERI GESI
KISA DÖNEM ER
*

Cinsiyeti Bay
Şehir almanya
Kayıt Tarihi 02 Aralık 2008, 00:53:19
Mesaj Sayısı 37
Oba Puanı
9
İletişim
Oba Dışında Oba Dışında
« Yanıtla #15 : 29 Eylül 2009, 18:50:22 »
Cevap Yaz

DADALOĞLU ŞENLİKLERİ'ne gitmek hic nasip olmadi ama Türkiyeye ugradigim bir tatilimde özel hususi ugramistim  o köye ailemle ve o suyun kenarinda balik yemistik, heykelin hemen yakinindada benzinci vardi inanin resimde gözüm benzin istasyonunu bile aradi özlemisim memleketi.
ikinci bir gitdigimde malesef balikci orda yoktu ama köyünüzde cok güzel bir köy nice Dadaloglu senliklerine insallah bir gün bizede kismet olur böyle güzel bir günü yasamak.

ÜYE BILGILERI dedeozlu
BAŞÇAVUŞ
*

Cinsiyeti Bay
Yaş 68
Şehir adana
Kayıt Tarihi 06 Temmuz 2009, 11:24:26
Mesaj Sayısı 279
Oba Puanı
43
İletişim
Oba Dışında Oba Dışında
« Yanıtla #16 : 24 Ekim 2009, 13:56:59 »
Cevap Yaz

DADALOĞLU ŞENLİKLERİNE NASIL BAKMALIYIZ?

Arkadaşlarımızın,genç kardeşlerimizin Dadaloğlu şenliklerine bakışları sanki biraz  siyasi düşünüyorlar gibi geliyor bana.Değerli kardeşlerim, bu Avşar obası belli bir  ideolojinin  bulunduğu bir dernek yada parti  bürosu değil. Burası ben Avşarım  diyen lerin, Avşar olanların bulunduğu bir yer. Bunu düşünüp  ortaya koyanlara  ben şahsen ömür boyu minnet duyarım kardeşim. Eğer biz bu Avşar obasına siyasi açıdan bakarsak yazık ederiz bu siteye. Çünkü bu sitede her siyasi görüşten kardeşimiz Avşarlar var. Belli bir siyaset öne çıkarsa diğeri karşı çıkar, birbirimizin incinmesine neden olabiliriz. Ayrıca şuda var. Oba büyüyüp genişleyemez. Güdük kalır. Halbuki bence  büyümeyi, gelişip güçlenmeyi, etkin olmayı, üretken olmayı amaçlamalıyız. Bu güne kadar gerçekten bizi kullandılar.Avşar olan da kullandı, olmayanda kullandı. MHPlisi, CHPlisi ve diğer partiler tutupta hepsi ödünsüz olurda --illaki bizim dediğimiz olacak derse bu obada hayır kalırmı?Her zaman söylüyoruz ;eğer biz bu obada büyüyüp gelişip gerçekten gücünden, etkisinden çekinilen bir dernek olmassak( yani nicelik ve nitelik bakımından diyorum)   bizim kimsenin yanında kıymeti harbiyemiz olurmu?Lütfen  bu konularla ilgili yazarken hatır gönül kırmadan şu işleri yürütelim diyorum. Bu konuda herkes düşüncesini buraya belirtirse  en azından doğru bir yere doğru yönlendirmiş oluruz arkadaşlarımızı. Hepinize esenlikler dilerim.
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2005, Simple Machines

Avşar Obası'nın Tüm Hakları Avşarlara Aittir
XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli! Dilber MC Theme by HarzeM
Bu Sayfa 0.083 Saniyede 25 Sorgu ile Oluşturuldu