AVSAR OBASI
*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
19 Mart 2024, 05:04:33
Günün Atasözü : Fare deliğe sığmamış, bir de kuyruğuna kabak bağlamış

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: 1 2 3 [4]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: muhtar adayları kimler  (Okunma Sayısı 7627 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ÜYE BILGILERI habibkaraduman
ACEMİ ER
*

Cinsiyeti Bay
Yaş 38
Şehir Avusturya/Vorarlberg
Kayıt Tarihi 12 Ocak 2009, 22:00:14
Mesaj Sayısı 9
Oba Puanı
0
İletişim
Oba Dışında Oba Dışında
« Yanıtla #45 : 26 Şubat 2009, 13:43:41 »
Cevap Yaz

Köyümüzün yeni Muhtar adaylari:

1- Ünal Devrim

2- Abdurrahman Yildiz

3- Rasim Onmaz

4- Murat Altuntas

ÜYE BILGILERI NUH ÇATALOLUK
UZMAN ÇAVUŞ
*

Cinsiyeti Bay
Yaş 35
Şehir KAYSERİ/TOMARZA/CULHA KÖYÜ
Kayıt Tarihi 21 Ocak 2008, 13:05:42
Mesaj Sayısı 152
Oba Puanı
5
İletişim
Oba Dışında Oba Dışında
« Yanıtla #46 : 26 Şubat 2009, 22:45:51 »
Cevap Yaz

slm . atakan yok kızma sebebim yokta gülüm gercekten 1925-1957-yıl olmuş2009 devlet daha eski kanunla iş yaptırmaya calışıyor o kayseri il özel idarede yazmış oldugun köy kanunları kitabından alıntıdır. daha bizim köylere mesut yılmaz başbakanlıgı dönemindeki mustafa taşar köyleri yeni il özel idareye alma kanunu çıkardılar ondan önce tomarza özel idare sadece köy yayla ihalesi yapardı başkada hiç bir köy mevzuatına girmezdi çünkü ben inan buna hep iç içeydim okuldan arkadaşlarım genelde tomarza adliyesinde memurdular bende 3 dönem azalık yaptım ama cafer döneminde fazla yapmadım cünkü icraat yoktu sanada kızgın falan degilim şunuda iyi bilki şu döneme gelene kadar hiç bir muhtar kanun kitabını acıp okumamıştır gecenlerde gördüm kitap okunmadan eskimiş yarısı yok olmuş gözlerinden öper işlerinde kolaylıklar dilerim ama şunada sevinmiyor degilim oba beyligini çok muntazam yapmaktasın sagol (hoşaf) sogutma degil

ÜYE BILGILERI ZALOGLUDAG
ACEMİ ER
*

Cinsiyeti Bay
Yaş 51
Şehir konyada ikamet ediyorum
Kayıt Tarihi 18 Nisan 2008, 09:44:04
Mesaj Sayısı 9
Kisisel Mesaj BEN RÜSTEM ERCİYES

Oba Puanı
0
İletişim
Oba Dışında Oba Dışında
« Yanıtla #47 : 15 Mart 2009, 21:05:23 »
Cevap Yaz

mrhb arkadaaşlar ben zülfikar erciyes muhtar adaylarına sesleniyorum şimdiye kadar ne yaptınız yapanlarında emegine saygınız yok hani karakol binası ne oldu saglık ocagı ne oldu yapılanlarında virneye virdiniz madem ki yorum istiyorsunuz gelinde muhtarlık yarışıı bırakın yapacagınız projelere bakın her şey lafda kalmasın sözde kalmasın muhtar dedigin kişi devlet dairelerine vardımı masasına vurmalı ki işlerini yaptıracaak karekderde olması lazım eger pısırık kalıyorsa o kişi zor muhtarlık yapar
evine söz geciremeyen başkasına nasıl söz gecirsin  bu sözümü anlayan anlamışdır onun için yapacagınız şeyleri listelendirinde görelim hemşirelergetiirn dkdorlar getirin ebeler getirin karakolu ayagıya kaldırın yolları düzeltin daha diyeceklerim cokda söylemeyim
saygılarımla bu iletimi okuyanlara saygı ve sevgilerimi sunarım
ben zülfikar erciyes konyadan msn Bağlantıların Görülmesine İzin Verilmiyor
Bağlantıları Görebilmek İçin ÜYE OL veya GİRİŞ YAP
Bağlantıların Görülmesine İzin Verilmiyor
Bağlantıları Görebilmek İçin ÜYE OL veya GİRİŞ YAP
www.eskidostlarburda.com
benim kendi sitem
ÜYE BILGILERI NUH ÇATALOLUK
UZMAN ÇAVUŞ
*

Cinsiyeti Bay
Yaş 35
Şehir KAYSERİ/TOMARZA/CULHA KÖYÜ
Kayıt Tarihi 21 Ocak 2008, 13:05:42
Mesaj Sayısı 152
Oba Puanı
5
İletişim
Oba Dışında Oba Dışında
« Yanıtla #48 : 30 Mart 2009, 08:59:01 »
Cevap Yaz

mutarlıgı kazanan ünal devrimi tebrik eder 5yılda yapacagı işlerin vadiyle geldi inş? yaparda bizlerde seviniriz şimdiden kutlarım hayırlı olsun

ÜYE BILGILERI atknyerlikaya
BU OBANIN BEYİ
*

Cinsiyeti Bay
Yaş 39
Şehir tomarza-culha köyü
Kayıt Tarihi 05 Nisan 2007, 10:54:51
Mesaj Sayısı 161
Kisisel Mesaj IRMAKTAN GEÇERKEN AT DEĞİŞTİRİLMEZ

Oba Puanı
4
İletişim
Oba Dışında Oba Dışında
« Yanıtla #49 : 30 Mart 2009, 10:54:26 »
Cevap Yaz

ünal devrim 91 oy farkla köyümüzün yeni muhtarı olmuştur burdan kendisini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum hayırlı uğurlu olsun

Bunları Biliyor musun?
IRMAKTAN GEÇERKEN AT DEĞİŞTİRİLMEZ
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor
Resimleri Görebilmek İçin ÜYE OL veya GİRİŞ YAP
ÜYE BILGILERI Ramazan_Karakus
ONBAŞI
*

Cinsiyeti Bay
Yaş 51
Şehir Eisenstadt/ AVUSTURYA
Kayıt Tarihi 29 Mart 2008, 01:10:01
Mesaj Sayısı 73
Kisisel Mesaj Selam

Oba Puanı
2
İletişim
WWW Oba Dışında Oba Dışında
« Yanıtla #50 : 30 Mart 2009, 13:33:48 »
Cevap Yaz

Köyümüzün yeni muhtarini tebrik eder,köy icin calismasini umarim.Bu güne kadar muhtarlar hep bizleri yanilttilar.Bundan sonra yanilmayiz insallah.Örnegin mithat ertugrul gibi üzerine beyaz gömlek giyipte köyde gezip dolasmaz.Saygilar

ÜYE BILGILERI Buzkan
ACEMİ ER
*

Cinsiyeti Bay
Yaş 44
Şehir Hollanda
Kayıt Tarihi 30 Kasım 2008, 11:58:59
Mesaj Sayısı 29
Oba Puanı
1
İletişim
Oba Dışında Oba Dışında
« Yanıtla #51 : 31 Mart 2009, 16:30:40 »
Cevap Yaz

Koyumuzun Yeni Muhtarini tebrik ederim umarim koyumuz icin hayirli olur Erhan Erturul
ÜYE BILGILERI denizilhan
ONBAŞI
*

Cinsiyeti Bay
Yaş 36
Şehir kayseri
Kayıt Tarihi 21 Kasım 2007, 13:41:45
Mesaj Sayısı 89
Oba Puanı
1
İletişim
Oba Dışında Oba Dışında
« Yanıtla #52 : 04 Nisan 2009, 12:05:57 »
Cevap Yaz

ve bır muhtar secımı daha gerıde kaldı kım gelırse gelsın kım olursa olsun muhtar koy ıcın calıssın yeter gorecegız yaşa ve gor demışler hep beraber yasayıp gorecegız kımın nelerı yapacagını ya da yapamayacağını.. koy adına hayırlı olur ınsalllah.. saygılarımla deniz______ilhan_____

ONBAŞI
*

Cinsiyeti Bay
Yaş 51
Mesaj Sayısı 73
Kisisel Mesaj Selam

Oba Puanı
2
İletişim
« Yanıtla #53 : 09 Ekim 2009, 18:50:30 »
Cevap Yaz

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2009 - ÜNAL ONMAZ
    2004 - Mithal Ertuğrul
    1999 - Fevzi Ertuğrul
    1994 - Cuma Erciyes
    1989 - Cafer Ertuğrul
    1984 - ali fidan

ONBAŞI
*

Cinsiyeti Bay
Yaş 51
Mesaj Sayısı 73
Kisisel Mesaj Selam

Oba Puanı
2
İletişim
« Yanıtla #54 : 23 Kasım 2009, 15:01:47 »
Cevap Yaz

Burdan Culha köyü muhtarina sesleniyorum.Sayin Ünal Devrim; yillar önce köyün önemli yerlerinde cesmeler vardi ama simdi o cesmelerin yerini sularin eve gelmesi aldi.Artik o cesmeler akmiyor.Köy hanelerinin sulari ve cesmeleri evinde akiyor.Köyümüzün su sorunu cözüldüyse,bizde culha köyü sakinleriysek neden bizim evde su ve cesmelerimiz akmiyor.Bizim evimiz köyün disinda diyemi?Yoksa insan yerine konulmadigimizdanmi?Secim zamani kapi kapi dolasip oy toplayanlari hala unutmam.Sayin Ünal Bey sizde diger muhtarlar gibi bos yere zaman harcamayin.Ama sunuda söylemeden gecemeyecegim,sizin köy icin mücadele ettiginizi duyuyoruz.Bazi konularda takdir ediyoruz sizi.Umarim en kisa zamanda bizim evde de suyumuz akar.Saygilarimla ___Ramazan Karakus___

BU OBANIN BEYİ
*

Cinsiyeti Bay
Yaş 39
Şehir tomarza-culha köyü
Mesaj Sayısı 161

Oba Puanı
4
İletişim
Oba Dışında Oba Dışında
« Yanıtla #55 : 29 Haziran 2010, 16:48:45 »
Cevap Yaz

herkese slm uzunca bir süre yoktum askerdeydim yeni döndüm yaklaşık 1 aydır köydeyim yapılan işlere değinmek istedim köylünün gözünde sanki çok büyük işler yapılıyor gibi görünüyor ama inanın köyümüz bundan 15 sene once çokdaha güzeldi

beni köyümüzde yeni yapılan iş olarak sadece düğün salonunu gördüm (kişisel görüş: bence düğün salonunuada köylünün pek ihtiyacı yok inşası tamamlansa dahi kimsenin orda düğün yapacağını zannetmiyorum)

köy 1979 yılından buyana hizmet veren okulunu kaybetti artık orta okul yok bundan da önemli bi işi yoktur herhalde köyün bunun önüne geçilmesi için hiçbir çaılşma yok herkes razı okulun kapanmasına

köy yolleri 2 yıl önce asfalttı şimdi toprak sözde genişletme oluyor asfaltı kazıdılar toprağı döktüler öle kaldı hiçbir girişim yok

köyün içme suyu paraya bağlandı bundan kimse memnun değil her ay bir tartışma yaşanıyor

bunugibi birçok sorun var siz söleyin köyümüz kalkınıyormu yoksa geriliyormu...!!!!

Bunları Biliyor musun?
ÜYE BILGILERI Erhan Onmaz
Asteğmen
*

Cinsiyeti Bay
Şehir ANKARA
Kayıt Tarihi 27 Mart 2007, 21:52:15
Mesaj Sayısı 419
Oba Puanı
95
İletişim
Oba Dışında Oba Dışında
« Yanıtla #56 : 01 Temmuz 2010, 19:05:01 »
Cevap Yaz

Alıntı:atknyerlikaya tarafından gönderildi.
herkese slm uzunca bir süre yoktum askerdeydim yeni döndüm yaklaşık 1 aydır köydeyim yapılan işlere değinmek istedim köylünün gözünde sanki çok büyük işler yapılıyor gibi görünüyor ama inanın köyümüz bundan 15 sene once çokdaha güzeldi

beni köyümüzde yeni yapılan iş olarak sadece düğün salonunu gördüm (kişisel görüş: bence düğün salonunuada köylünün pek ihtiyacı yok inşası tamamlansa dahi kimsenin orda düğün yapacağını zannetmiyorum)

köy 1979 yılından buyana hizmet veren okulunu kaybetti artık orta okul yok bundan da önemli bi işi yoktur herhalde köyün bunun önüne geçilmesi için hiçbir çaılşma yok herkes razı okulun kapanmasına

köy yolleri 2 yıl önce asfalttı şimdi toprak sözde genişletme oluyor asfaltı kazıdılar toprağı döktüler öle kaldı hiçbir girişim yok

köyün içme suyu paraya bağlandı bundan kimse memnun değil her ay bir tartışma yaşanıyor

bunugibi birçok sorun var siz söleyin köyümüz kalkınıyormu yoksa geriliyormu...!!!!

yaklaşık bir ay sonrasında yeni yürürlüğe giren yasa ile açık alanlarda yani sokak önlerinde düğün yapmak yasaklanmıştır....

öğrenci sayısının az olması nedeniyle okul TOMARZA yibo ya taşınmıştır...

içme suyuna herkes para vermektedir...

asfaltlamanında kısa zamanda biteceğinden endişeniz olmasın.

Bunları Biliyor musun?
Sırça köşkün sahte kralları; bu milletin sizi tahtlarınızla beraber al aşağı edeceği günler çok uzak değil... Bir süre daha yiyin, bir süre daha için ama hesap için de dersinize iyi çalışın...

BU OBANIN BEYİ
*

Cinsiyeti Bay
Yaş 39
Şehir tomarza-culha köyü
Mesaj Sayısı 161

Oba Puanı
4
İletişim
Oba Dışında Oba Dışında
« Yanıtla #57 : 07 Temmuz 2010, 12:28:15 »
Cevap Yaz

bence bu yasa köy yerlerini kapsamaz kapsasa dahi bunun önüne geçilemez

okula gelince bundan 10 sene önce 20 - 25  öğrenciyle eğitim veren okul bugün 35-40 öğrenciye eğitim vermiyorsa bu devletin eksikliği değil köylünün ayıbıdır (ben bu konuda baknlığa dilekçe verdim cevap bekliyorum) taşımalı eğitim var kesirin tahtakemerin öğrencileri şıhbarakda eğitim alıyor bunlar bizim köye kaydırılabilir

yol ise 2 yılı geçti hala aynı üstüne düşen olmazsa 2 yıl daha kalır böle

artı çevre köylerin tamamına yakını köylerine kanalizasyon getirdi kaldırım taşı döşedi pislikten kurtuldu ama bizim köyde bunları aklından geçiren kimse yok!!!!

Bunları Biliyor musun?
Sayfa: 1 2 3 [4]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2005, Simple Machines

Avşar Obası'nın Tüm Hakları Avşarlara Aittir
XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli! Dilber MC Theme by HarzeM

Google örümceği en son bu tarihte uğradı 05 Şubat 2024, 08:27:29 Bu Sayfa 0.031 Saniyede 27 Sorgu ile Oluşturuldu