AVSAR OBASI
*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. 16 Kasım 2018, 23:19:42
Günün Atasözü : Dere geçilirken, at değiştirilmez.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Aşık Mahmut TAŞKAYA  (Okunma Sayısı 7966 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ÜYE BILGILERI Metin AYDOĞDU
OBA BEYİ
*

Cinsiyeti Bay
Yaş 46
Şehir KONYA (Sarız'lıyım)
Kayıt Tarihi 18 Aralık 2008, 18:01:21
Mesaj Sayısı 339
Oba Puanı
192
İletişim
Oba Dışında Oba Dışında
« : 21 Mart 2009, 23:06:18 »
Cevap Yaz

Değerli Oba yönetimi;

Aşık Mahmut TAŞKAYA; Osmaniye İli, Kadirli İlçesi, Azaplı Köyünden olan bir aşığımızdır. Aşık Mahmut TAŞKAYA, Dadaloğlu'nun Türkülerini Türkiye Cumhuriyetinde En iyi söyleyen ozanların, sanatçıların başında gelir. Aşık Mahmut TAŞKAYA'nın da Avşar şair ve ozanları bölümünde yer alması gerektiğini düşünüyorum. Saygılarımla.

Bunları Biliyor musun?
Bağlantıların Görülmesine İzin Verilmiyor
Bağlantıları Görebilmek İçin ÜYE OL veya GİRİŞ YAP
www.sarifakilar.net
ÜYE BILGILERI salihkundakçı
ÇAVUŞ
*

Cinsiyeti
Mesaj Sayısı 119
Oba Puanı
45
İletişim
Oba Dışında Oba Dışında
« Yanıtla #1 : 21 Mart 2009, 23:29:07 »
Cevap Yaz

Arkadaşlar. Bende Sayın Metin Aydoğdunun  düşüncesine katılıyorum.Bakın arkadaşlar.Bu gün Avşar Aşık diye siteye koyduğunuz bazı kimseleri ben çok iyi tanıyorum. Bunlardan birinin sadece anası Avşar. Kendisinin köylüsü öğretmenle ben beraber çalışıyorum. Bu vatandaşı sordum. Hayır abi o Avşar değil. Anası olabilir, oda kesin diyemem dedi.Bu arkadaşımız Kozanlı olup , her kasetinde bir tane Avşar ağıdı kor.Mahmut Taşkaya'ya gelince . Bu arkadaşımızında babası vanlı, anası Avşar dır. Bu arkadaş ,Çukurovada her düğünde, davette Dadaloğlunun şiirlerini hemde kendince öyküleri ile hem anlatıp, hemde çalmış söylemiştir.Aşiret kavgalarını, Osmanlıya direnişi anlatan şiirlerini o güzel sesi ile  durup dinlenmeden söylemiş ve Dadaloğlunun popüler hale gelmesine katkı sağlamıştır. Avşar ozanları arsında yer almaması ,  biz Avşarların Kadir kıymet bilmezliğimizi göstermezde neyi gösterir. Lütfen en kısa zamanda değerli AŞIK MAHMUT TAŞKAYA'DA AVŞAR OBASI İÇİNDEKİ YERİNİ ALMALIDIR.
ÜYE BILGILERI sahlanbaran
ACEMİ ER
*

Cinsiyeti Bay
Yaş 51
Şehir k.maraş
Kayıt Tarihi 26 Şubat 2011, 22:41:05
Mesaj Sayısı 2
Oba Puanı
0
İletişim
Oba Dışında Oba Dışında
« Yanıtla #2 : 26 Şubat 2011, 22:45:27 »
Cevap Yaz

arkadaşlar müzükleri yok mu sitede
ÜYE BILGILERI Taşkaya
ACEMİ ER
*

Cinsiyeti Bayan
Yaş 25
Şehir ankara
Kayıt Tarihi 21 Ekim 2013, 18:20:42
Mesaj Sayısı 2
Oba Puanı
0
İletişim
Oba Dışında Oba Dışında
« Yanıtla #3 : 21 Ekim 2013, 18:22:21 »
Cevap Yaz

Merhaba, ben Aşık Mahmut Taşkaya'nın torunuyum.Gazi Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümünde okuyorum.Bölüm başkanımız Prof.Dr.Necati Demir benden dedem hakkında araştırma yapmamı, tüm şiirlerini,fotoğraflarını,görüntülerini,kaset ve plaklarını bulmamı istedi.Sizin elinizde bir şeyler var mı acaba?Yardımcı olabilirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.
ÜYE BILGILERI sahlanbaran
ACEMİ ER
*

Cinsiyeti Bay
Yaş 51
Şehir k.maraş
Kayıt Tarihi 26 Şubat 2011, 22:41:05
Mesaj Sayısı 2
Oba Puanı
0
İletişim
Oba Dışında Oba Dışında
« Yanıtla #4 : 22 Ekim 2013, 17:30:52 »
Cevap Yaz

elimde yok kardeş olsa seve seve veririm size teşkler ilginiz için
ÜYE BILGILERI avşardünyası
BAŞÇAVUŞ
*

Cinsiyeti Bay
Yaş 51
Şehir adana
Kayıt Tarihi 21 Ağustos 2007, 08:37:37
Mesaj Sayısı 279
Oba Puanı
56
İletişim
Oba Dışında Oba Dışında
« Yanıtla #5 : 24 Ekim 2013, 21:04:23 »
Cevap Yaz

Yegenim, eğer bahsettiğin Mahmut Taşkaya şu bizim bildiğimiz  Kadirli (Azaplı) Avşarlar köyünde oturan Mahmut Taşkaya ise ve senin deden se  vede sağ ise ki geçen sene ben gittim,aşık Feymani ile sohbetimiz oldu. Sorduğumuzda da ,aralarında bir kırgınlık olduğu için  konuşmadıklarını söyledi ve ben de göremedim.Demem o ki eğer aynı kişiden bahsediyorsak  eğer yaşıyorsa siz
 neden  görüşüp te  sorunu çözmüyorsunuz burasını anlayamadım.Eğer yaşıyorsa tabi.Yaşamıyorsa bile kendisinin eşinde, orada oturan çocuklarında  size gerekli olacak belgeleri bulacağınızı sanıyorum.
ÜYE BILGILERI Taşkaya
ACEMİ ER
*

Cinsiyeti Bayan
Yaş 25
Şehir ankara
Kayıt Tarihi 21 Ekim 2013, 18:20:42
Mesaj Sayısı 2
Oba Puanı
0
İletişim
Oba Dışında Oba Dışında
« Yanıtla #6 : 29 Ekim 2013, 22:13:27 »
Cevap Yaz

Evet aynı kişiden bahsediyoruz.Dedem yaşıyor fakat kendisinde pek bir şey kalmamış.Hep dağıtılmış.Ödünç alanlar da geri getirmemiş.Yani birçok şeyi kayıp.Ben de şimdi onları toparlamaya çalışıyorum.Kendisine de her şeyi yazdıramıyorum çünkü yaşlı ve hasta.Sözleri tam olarak hatırlayamıyor.Bu yüzden ben de her yere soruyorum belki bazı şeyleri kaybolmadan bulurum diye.Saygılarımla.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2005, Simple Machines

Avşar Obası'nın Tüm Hakları Avşarlara Aittir
XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli! Dilber MC Theme by HarzeM

Google örümceği en son bu tarihte uğradı 27 Ekim 2018, 01:43:38 Bu Sayfa 0.806 Saniyede 25 Sorgu ile Oluşturuldu