AVSAR OBASI

AVŞAR OBASI HAKKINDA => Amacımız => Konuyu başlatan: AĞRILI04 üzerinde 11 Ocak 2018, 21:26:14Konu Başlığı: Selahaddin Eyyubi Kimdir ?
Gönderen: AĞRILI04 üzerinde 11 Ocak 2018, 21:26:14
Öncelikle Avşar Obasına Merhabalar,ben Avşar Obası'nın en Genç Üye'lerinden Muhammed,yaşım 16 merak ettiğim bir konu oldu ; Selahaddin Eyyubi Kimdir ?
Araştırmayı çok seven bir kişiliğe sahip olduğum için,Selahaddin Eyyubi'yi araştırmak istedim.
Araştırmalarımda Selahaddin Eyyubi'yi Suriye,Filistin Hükümdarı olduğunu  öğrendim,lakin bir çıkmaza girdim.Selahaddin Eyubi Kökeni Nedir ?
Bazı araştırmacılar Yemen Arap'ı diyor bazıları Kürt bazıları ise Türk olduğunu söylüyor.Türk diyenler ise kardeşinin isimleri Tuğtekin,Böri,Turanşah olduğunu söylüyor,lakin hiç inandırıcı gelmedi çünkü bizim Türkler herkesi Türk yapma huyu var malesef,belki Türk'de olabilir ama şöyle bir şey var ben kardeş'inin isminin Böri olduğunu inanmıyorum ve illa kardeşinin ismi Turan(Turanşah) kelimesi geçiyor diye Türk olacak hali yok,mesela şimdi bazı ebeveynler çocuklarına Türk ismi koyuyorlar lakin Türk değiller ismi Türk ismi diye Türk olacak diye bir kaide malesef yok.
Bazı araştırmacılar ise Yemen Arap'ı olduğunu veya Kürt olduğunu söylüyor ama düzgünce kimsenin kanıtı yok bu konu üzerinde bir bilgi sahibi olan varsa bana özelden veya mesajımın altına yazsın.
Cevap vermeniz dileğiyle Sağlıcakla Kalın İyi Günler...

-Tarihi yazmak, tarihi yapmak kadar önemlidir. Yazan yapana bağlı kalmazsa değişmeyen gerçek. İnsanlığı şaşırtacak bir nitelik alır.   - Gazi Mustafa Kemal Atatürk -Konu Başlığı: Selahaddin Eyyubi Kimdir ?
Gönderen: Coşkun Er üzerinde 15 Ocak 2018, 01:04:47
Selahattin Eyyubinin bugünkü torunları olan eyyüpoğulları Trabzon-macka ilçesinde yaşıyorlar.Eyyüpğlu aşiretiyle ilgili blog calısmasında sadece Selahattin'in Türk olduğu yazar.


Konu Başlığı: Selahaddin Eyyubi Kimdir ?
Gönderen: AĞRILI04 üzerinde 17 Ocak 2018, 12:51:08
sadece trabzonda yaşamıyorlar,zaten türkler geleni geçeni türk yapmaktan dünyada düzgün insan kalmadı.
her bilgi doğru değildir,bazı araştırmacılar veya yazarlar kendi çıkarları için geleni geçeni türk yapıyor,neymiş Selahaddin Eyyubi'nin kardeşinin ismi Turanşahmış.
ismi turan kelimesi geçıyor diye türk olacak diye bir kaide yok benım çok türk ismi taşıyıp türk olmayan çok arkadaşım var.
belki kardeşinin ismi Turanşah bile değildir.
Ben bir kitap okudum ve kitapta Selahaddini Yemen Arapların içinde bir Kürt ailenin çocuğu olarak gösteriyor,ve çok doğru.
Türkçü yazarlar ve araştırmacılar Selahaddin Eyyubiyi bile Türk yaptı,az utanın ben bir Kürt genci olarak atalarımı araştırırken 1 tane bile düzgün bir şahsiyet bulamıyorum.
Selahaddın Eyyubi Kudusü feth ederken hic türküm bile demedı,Türk yazarlar yıllardan beri yalan kitap yapıp Selahaddini Türk yaptılar ama bunu bilinki Selahaddin Eyyubi Kürttür.Konu Başlığı: Selahaddin Eyyubi Kimdir ?
Gönderen: AĞRILI04 üzerinde 17 Ocak 2018, 12:53:34
Eyüboğlu Ailesi Türkiye' de başlıca iki kolda yerleşiklik gösterir: Biri Karadeniz Bölgesi, diğeri ise Güneydoğu Anadolu Bölgesidir. Ayrıca Doğu Anadolu Bölgesi' nde ve Türkiye' nin diğer yörelerinde Eyüboğlu Ailesi' nin daha ufak kolları vardır.


Konu Başlığı: Selahaddin Eyyubi Kimdir ?
Gönderen: AĞRILI04 üzerinde 17 Ocak 2018, 12:56:09
Eyupoğulları Yavuz Sultan Selım zoruyla Doğu Anadoludan alınıp trabzona gönderildi Allah bilir amaçları Doğudan alıp Asımıle edip Türk yapmakdır amacları.


Konu Başlığı: Selahaddin Eyyubi Kimdir ?
Gönderen: Mailknowd üzerinde 24 Ocak 2018, 08:45:13
The description of your knowledge has made us much more acceptable to the common people.


Konu Başlığı: Selahaddin Eyyubi Kimdir ?
Gönderen: AĞRILI04 üzerinde 30 Ocak 2018, 18:09:57
I do not understand what you're trying to say?