AVSAR OBASI

AVŞAR OBASI HAKKINDA => Amacımız => Konuyu başlatan: c a g a t a y üzerinde 21 Aralık 2005, 17:40:56Konu Başlığı: Amacımız
Gönderen: c a g a t a y üzerinde 21 Aralık 2005, 17:40:56
Kıymetli Avşarlar

Yıllar önce sayıları bir elin parmakları kadar olan Avşar gençlerinin saçtığı tohum, bugün filizlenmeye başlamıştır. Bu filizin büyüyüp kök salması siz değerli dostlarımızın katkılarıyla mümkün olacaktır. Aşk ve heyecanla çıktığımız bu yolda sizlerin de desteği ile mensubu olmaktan şeref duyduğumuz yüce Türk Milleti'ne hizmete devam edeceğiz.

Avşar boyunun tarihçesini araştırmak, yöresel kültürünü derlemek ve Avşar boyuna mensup olan kardeşlerimizi bir araya getirmek için yola çıktığımızda, amacımız Türklüğe hizmet idi. Çünkü Türk Milleti'ne hizmet için önce kendi çevremizden başlanması gerektiğini biliyorduk. Avşarların bu çabası diğer Türk boylarına da örnek teşkil edecek ve onların da uyanmasına vesile olacaktı. Uyanan Türklük, kendi ekmeğini yiyip yine kendisine kurşun sıkanları daha iyi tanıyabilecek ve böylece kanla kurduğu bu vatana bilinçli olarak sahip çıkabilecekti.
 
Bilindiği gibi ülkemiz son yıllarda büyük tehditlerle karşı karşıyadır. Ülkemizin içinde bulunduğu şu kritik günlerde Türk Kültürü'ne, Türk Düşünce hayatına, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmak varlığımızı sürdürmek için hayati önem taşımaktadır. Çeşitli kılıklara girebilme becerisine sahip vatan ve millet düşmanları, buldukları her fırsatta Türklüğümüze saldırmakta, milli kimliğimiz tahrip edici faaliyetlere destek olmaktadırlar. Çeşitli iftira ve yalanlarla milli duruş sergileyen vatanperverleri baskı altına almaya ve susturmaya çalışmaktadırlar. Bunu yaparken de demokrasi, insan hakları, adalet, özgürlük gibi kavramları kullanmaktadırlar. Bunun en son örneğini dergimizin tertip etmiş olduğu "Türk Tarihinde ve Kültüründe Avşarlar" sempozyumundan hemen sonra yaşadık. Sempozyumda yaptığı konuşması nedeniyle Türk Tarih Kurumu başkanı sayın Yusuf Halaçoğlu, resmen Haçlı saldırılarına maruz kalmıştır. "Hepimiz Ermeniyiz" diye sokaklara dökülen zihniyetin, "Evet, siz Ermenisiniz" deyince ortalığı nasıl ayağa kaldırmaya çalıştıklarını ve akıl-izan dinlemeden önüne geleni ırkçılıkla suçlamasını sizlerin takdirine bırakıyoruz.
 
Bu olay göstermiştir ki, bu vatanın sahipleri en az bu ülkeye ihanet edenler kadar cesur ve mücadeleci olmak zorundadır. Avşar boyunun aksakal'ı Mustafa Kafalı hocamızın dediği gibi "Avşarlığımız, Türklüğüme hüccettir. Yani sağlam Türk oluşumuzun bir vesikasıdır. Bir kişi Avşar'ım diyorsa öz be öz Türk olduğunu anlatmaya çalışıyordur. Bu böyle biline". Avşar, Türk demek olduğuna göre "ben Avşar'ım" diyenlerin bu mücadeleden geri durması beklenemez. Öyleyse bizler kendi kimliğimizi yaşayacağız, savunacağız. İncelemekte olduğunuz bu sayfalar, bu düşüncelerin bir ürünüdür.

Saygılarımızla


Avşar Obası Yönetimi


Konu Başlığı: Amacımız
Gönderen: AĞRILI04 üzerinde 03 Ocak 2018, 21:40:38
Öncelikle yazınızı okudum ve beğendim.Biz İran'dan göç etme Haydar Avşarlarındanız lakin ailemiz çok bilgi bilmiyor,ve sorduğumda böyle bir şey olmaz diyorlar,yardım etme imkanınız varmı ben de genç bir Avşar Genci olarak sizden yardım istiyorum,yardım ederseniz sevinirim...
İyi Günler.


Konu Başlığı: Amacımız
Gönderen: Masrtsare üzerinde 17 Eylül 2018, 08:49:22
Bu makaleyi okumaktan hoşlanıyorum çünkü bu hikayeyi uzun zamandır takip ediyorum.